Koncerty żeglarskie

Jeśli planujesz zorganizować swój własny koncert żeglarski, musisz wiedzieć, co robić, a czego nie. Aby Ci pomóc, zebraliśmy kilka wskazówek, które znacznie ułatwią Ci planowanie kolejnego koncertu żeglarskiego. Czytaj dalej, aby poznać więcej szczegółów.

Koncerty żeglarskie - jakie zespoły występują?

Większość muzyków chętnie wystąpi na koncercie żeglarskim, zwłaszcza jeśli koncert odbywa się w nowym i ekscytującym otoczeniu. Jednakże, należy porozmawiać z zespołem z wyprzedzeniem, aby dowiedzieć się, jakie są ich wymagania, ponieważ są pewne rzeczy, które będą dla nich niezbędne. Na przykład, należy poinformować zespół, gdzie odbędzie się koncert (jacht, molo, port), jak duże jest miejsce, ile osób spodziewasz się uczestniczyć w koncercie i jaka jest prognoza pogody. Inne rzeczy, o których należy poinformować muzyków to czy będzie publiczność, czy będą mogli mieć własnego dźwiękowca, o której godzinie muszą przyjechać i gdzie mogą się dostać z miejsca koncertu.

koncert zeglarski organizacja

Koncerty żeglarskie - gdzie się odbywają?

W zależności od pogody, będziesz miał sporo opcji na zorganizowanie koncertu żeglarskiego. Jeśli prognoza pogody jest dobra, możesz popłynąć do pobliskiego portu, aby publiczność mogła uczestniczyć w koncercie. Można również przenieść łódź w inne pobliskie miejsce i tam zakotwiczyć. Jeśli pogoda jest zła lub chcesz zostać blisko domu, możesz zorganizować koncert w marinie. Miejsce, które wybierzesz, będzie zależało od tego, jak duże jest to miejsce i ile osób spodziewasz się w nim uczestniczyć. Kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze miejsca, to odległość od hotelu zespołu i dostępność parkingu.

Koncerty żeglarskie - ile kosztują?

W zależności od tego, jak duże jest wydarzenie, organizacja koncertu żeglarskiego może być kosztowna. Jeśli jednak organizujesz imprezę z firmą, która oferuje wynajem jachtów, zazwyczaj pokryje ona większość kosztów. Jeśli wynajmujesz jacht, będziesz musiał zapłacić depozyt (zwykle około 50%), a resztę przed wydarzeniem. W zależności od polityki firmy, może być również konieczne uiszczenie opłaty za rezerwację. Jeśli znajdziesz zespół, który wystąpi na Twoim koncercie żeglarskim za darmo, to świetnie. Jeśli jednak trzeba będzie zapłacić muzykom, trzeba będzie uwzględnić ich koszty podróży i zakwaterowania (jeśli to konieczne).